Jeśli jeszcze nie brałeś udziału w zajęciach feryjnych, masz okazję nadrobić zaległości. Oprócz zajęć sportowo-rekreacyjnych na feriowiczów czekają warsztaty plastyczne i detektywistyczne. To również ostatni moment, by uczestniczyć w dyskotece na lodzie.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywa się cykl warsztatów dla dzieci. Tam w każdy poniedziałek, środę i piątek ferii młodzi detektywi tropią przygody. W bibliotecznym biurze śledczym zgłębiają nie tylko tajniki pracy detektywów, lecz również poznają najpopularniejszych bohaterów literackich takich jak Sherlock Holmes czy Herkules Poirot. Początek zajęć o godz. 11.

Z kolei w Biurze Wystaw Artystycznych trwają warsztaty plastyczne. Uczestnicy zajęć dowiadują się, na czym polega pop-art. – Staramy się wybierać taką tematykę dla dzieci, takie zjawiska w sztuce, o których raczej w szkole nie usłyszą ani w domu. Wczoraj wykonywaliśmy makiety nietypowych budynków, dzisiaj dzieci mają za zadanie wykonać własne portrety w stylu pop-art – wyjaśnia Aleksandra Kubisztal, koordynator zajęć w BWA. W warsztatach często towarzyszą dzieciom rodzice, ale również dziadkowie. – Wnuczki spędziły pierwszy tydzień ferii w Zakopanem, a w tym tygodniu uczestniczą w warsztatach – mówiła babcia Olgi i Leny. – Portrety, które mamy zrobić nie są zwykłe, mają być zwariowane, z wieloma kolorami. Najbardziej podobało mi się robienie zwariowanych budynków. Ja zbudowałam kolorowego kameleona. Tak sobie wymyśliłam – tłumaczyła 7-letnia Olga. – Ferie spędzamy aktywnie. Starszy syn miał w zeszłym tygodniu zajęcia z robotyki. Korzystając z ferii, zabraliśmy synów do Warszawy na wystawę związaną z kosmosem. Byliśmy też w Mościcach na przedstawieniu o Panu Kleksie. Trzeba jakoś organizować sobie czas, skoro pogoda nie rozpieszcza – relacjonowała pani Anna, mama Kamila i Adriana, którzy również przyszli na zajęcia w BWA.

Przypominamy, że podczas ferii odbywają się również dyskoteki na lodzie. Najbliższe imprezy na lodowisku przy ul. Wojska Polskiego już jutro i w piątek (8 i 10 lutego). Start o godz. 20.

Szczegółowy program ferii dostępny TUTAJ.

Inf. pras.

http://www.tarnow.polskiportal.info/wp-content/uploads/2017/02/detective-477547_1280.jpghttp://www.tarnow.polskiportal.info/wp-content/uploads/2017/02/detective-477547_1280-150x150.jpgtarnowppInformacjeNewsJeśli jeszcze nie brałeś udziału w zajęciach feryjnych, masz okazję nadrobić zaległości. Oprócz zajęć sportowo-rekreacyjnych na feriowiczów czekają warsztaty plastyczne i detektywistyczne. To również ostatni moment, by uczestniczyć w dyskotece na lodzie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywa się cykl warsztatów dla dzieci. Tam w każdy poniedziałek, środę i piątek ferii...Informacje i wiadomości z Tarnowa i okolic