W ostatnich dniach niskie temperatury dały się znać nie tylko mieszkańcom lecz także tarnowskim bezdomnym. W związku z tym zaistniała potrzeba dodatkowych interwencji służb miejskich, które jak co roku w takiej sytuacji prewencyjnie kontrolują środowiska osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem. Dzisiaj, 28 stycznia działania rozpoczynają strażnicy miejscy wraz z pracownikami lokalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak podaje serwis miejski, to pierwsza lecz nie ostatnia taka akcja w tym roku. Akcja ma potrwać do późnych godzin nocnych.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców o szczególną wrażliwość na osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne, samotne i wymagające wsparcia, a zwłaszcza w okresie silnych mrozów.

 

http://www.tarnow.polskiportal.info/wp-content/uploads/2014/01/without.jpghttp://www.tarnow.polskiportal.info/wp-content/uploads/2014/01/without-150x150.jpgtarnowppInformacjeW ostatnich dniach niskie temperatury dały się znać nie tylko mieszkańcom lecz także tarnowskim bezdomnym. W związku z tym zaistniała potrzeba dodatkowych interwencji służb miejskich, które jak co roku w takiej sytuacji prewencyjnie kontrolują środowiska osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem. Dzisiaj, 28 stycznia działania rozpoczynają strażnicy miejscy wraz z pracownikami...Informacje i wiadomości z Tarnowa i okolic